Αποτέλεσμα εικόνας για πανελλήνιες 201816-03-18 Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2018

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Διαβάστε ΠερισσότεραΥποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2018

Υ.Α10645/ΓΔ4 Για την Οργάνωση & την Λειτουργία των Σχολείων

Την Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των Διευθυντών των Σχολικών Μονάδων της ΔΔΕ Χανίων για την νέα  Υπουργική Απόπφαση (Υ.Α10645/ΓΔ4 ΦΕΚ 120 τ. Β’ /23-1-2018)

Εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

Παρουσίαση ΦΕΚ 120 τΒ

Υπενθύμιση Διαγωνισμού Χημείας

Αποτέλεσμα εικόνας για διαγωνισμός χημείας 2018Ο διαγωνισμός Χημείας θα διεξαχθεί στο ΓΕΛ Ν. Κυδωνίας, στο Δαράτσο, το Σάββατο 17 Μαρτίου στις 8.00 πμ.

-Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2821031620.

Για τη διευκόλυνση των συμμετεχόντων, θα υπάρχει ειδική σήμανση στα φανάρια των Αγίων Αποστόλων για τον εντοπισμό του σχολείου.

Υπενθύμιση Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Αποτέλεσμα εικόνας για φιλοσοφικό δοκίμιοΣας υπενθυμίζουμε ότι:

Ο διαγωνισμός Φιλοσοφικού Δοκιμίου θα διεξαχθεί στο ΓΕΛ Σούδας, στην οδό 25ης Μαρτίου, στην Σούδα,

το Σάββατο 17 Μαρτίου στις 9.30 πμ.

Οι υποψήφιοι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο ΓΕΛ Σούδας στις 09.15π.μ.

-Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2821081530