Τελευταία ενημέρωση 02/07/2010

Π.Υ.Σ.Δ.Ε

Το περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΔΕ) του Ν. Χανίων συγκροτείτε ως εξής:

1. Βεστάκης Νικόλαος, εκπ/κός κλ ΠΕ17 (Ηλεκτρονικών), Δ/ντής της  Δ/νσης  Β/θμιας  Εκπ/σης  ως  Πρόεδρος,  αναπληρούμενος από το  Ζαφειρούδη  Πέτρο,   εκπ/κό  κλ ΠΕ11 (Φυσικής  Αγωγής), Προϊστάμενο  του  Γραφείου  Φυσικής  Αγωγής (θα αναπληρώνει τον πρόεδρο στα καθήκοντά του ως μέλος του Συμβουλίου).

2. Σταθόπουλος  Γεώργιος, εκπ/κός κλ ΠΕ12 (Ηλεκτρολόγων – Μηχανικών),  Προϊστάμενος  του  Γραφείου  Β/θμιας  Εκπ/σης  ως  Αντιπρόεδρος,  αναπληρούμενος από την  Πατρελάκη Μαρία,  εκπ/κό κλ. ΠΕ02 (Φιλολόγων),  Δντρια του 4ου Γ/σιου Χανίων (ως μέλος του Συμβουλίου).

3. Ανδρεαδάκης Γεώργιος, εκπ/κός κλ ΠΕ17-03 (Ηλεκτρολόγος ΑΣΕΤΕΜ), Προϊστάμενος  του  Γραφείου  Ε.Ε,  ως  τακτικό  μέλος, αναπληρούμενος από το   Βαζιτάρη Βασίλειο, εκπ/κό κλ ΠΕ20-01  (Πληροφορικής), Δντή του Γυμνασίου Ν. Κυδωνίας.

4. Κοτσιφάκης Παύλος, εκπ/κός  κλ ΠΕ04-01  (Φυσικών)  του  2ου  ΓΕΛ  Χανίων, ως τακτικός αιρετός εκπρόσωπος Δημοσίων Εκπ/κών Λειτουργών Δ.Ε. Ν.   Χανίων, αναπληρούμενος από το  Φίλλη Γεώργιο,  εκπ/κό κλ ΠΕ11  (Φυσικής Αγωγής) του 2ου Γ/σίου Χανίων.

5. Χαλκιαδάκης Μιχαήλ,  εκπ/κός   κλ ΤΕ0102 (Μηχανολόγος),  Δ/ντή  του  ΣΕΚ  Χανίων  ως τακτικός αιρετός εκπρόσωπος Δημοσίων Εκπ/κών Λειτουργών Δ.Ε. Ν.   Χανίων, αναπληρούμενος από  το Χατζηδάκη  Βασίλειο, εκπ/κό κλ ΠΕ04 (Φυσικών), Δντή  του  ΕΠΑΛ  Ελευθερίου Βενιζέλου.

Γ ρ α μ μ α τ έ α  του  συμβουλίου  ορίζουμε τη  Γούλα  Μαρία, διοικητική  υπάλληλο  κατηγορίας  ΔΕ  της  Δ/νσης  Β/θμιας  Εκπ/σης, αναπληρούμενη από τον Αντωνακάκη Παναγιώτη,  Διοικητικό Υπάλληλο  κατηγορίας  ΠΕ,  της  Δ/νσης  Β/θμιας  Εκπ/σης.

Β) Για  τις  περιπτώσεις  που  το  συμβούλιο  ασκεί  αρμοδιότητες  πειθαρχικού  συμβουλίου  για  τους  ιδιοκτήτες  ιδιωτικών  σχολείων  και  γνωμοδοτικού  συμβουλίου  για  τα  ιδιωτικά  σχολεία:

Ι.  ως  εκπρόσωποι  της Πανελλήνιας  Ένωσης Ιδιωτικής  Επαγγελματικής  Εκπ/σης  και  Κατάρτισης,  ορίζονται  οι:

1. Zήκος Ματθαίος  της σχολής  «Σ.Β.Ι.Ε.»  (Αθήνα) ως  τακτικός εκπρόσωπος με  αναπληρωτή του το  Ξυνή Σοφοκλή  της σχολής  «ΞΥΝΗ» (Αθήνα)

2. Παπάζογλου Αντωνία  των σχολών  «ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ»  (Ηράκλειο),  ως  τακτικός εκπρόσωπος με  αναπληρώτρια  την  Σιοτρόπου Ιωάννα  των  σχολών  «ΩΜΕΓΑ»

ΙΙ. ως  εκπρόσωποι  του  Συνδέσμου  Ιδρυτών  Ελληνικών  Ιδιωτικών   Εκπαιδευτηρίων  ορίζονται  οι:

1. Μαυροματάκης  Αντώνιος,  ιδιοκτήτης  Γ/σίου  στα  Χανιά  ως  τακτικός  εκπρόσωπος  με  αναπληρώτρια  την  Παττακού  Βασιλική,  ιδιοκτήτρια  του  «Ζαννείου  Εκπαιδευτηρίου» στο  Ηράκλειο

2. Κοπιδάκης  Νικόλαος,  ιδιοκτήτης  ιδιωτικού  Γ/σίου – Γενικού Λυκείου  «ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ»  στο  Ηράκλειο  ως  τακτικός  εκπρόσωπος  με  αναπληρωτή  τον  Καράμαλη  Δημήτριο,  νόμιμο  εκπρόσωπο  του  ιδιωτικού  Γ/σίου – Γενικού  Λυκείου  «Ευρωπαϊκή  Παιδεία»  στη  Νέα  Σμύρνη.

Γ) Για  θέματα  υπηρεσιακής  κατάστασης  και  πειθαρχικού  δικαίου  των  εκπ/κών  που  υπηρετούν στη  Δημόσια  εκπαίδευση  με  σχέση  εργασίας  ιδιωτικού  δικαίου  και  των  εκπ/κών  που  υπηρετούν  σε  Ιδιωτικές  Σχολικές  Μονάδες,  ως  εκπρόσωποι  της  Ομοσπονδίας  Ιδιωτικών  Εκπ/κών  Λειτουργών  Ελλάδας  ορίζονται  οι:

1. Τομαζινάκης  Αριστόκριτος, εκπ/κός  κλ ΠΕ70  του  ιδιωτικού  σχολείου  «Ναύσταθμος»,  Οικισμός Ν. Κ. Σούδας,  ως  τακτικό  μέλος  με  αναπληρώτρια  την Τσακίρη Νίκη,  εκπαιδευτικό,   κλ. ΠΕ11  του  ιδιωτικού  σχολείου  «Ναύσταθμος».

2. Πλατσάκη Μαρία, εκ/κός κλ. ΠΕ70  του  ιδιωτικού  σχολείου  «Ναύσταθμος», Οικισμός Ν.Κ. Σούδας  ως  τακτικό  μέλος  με  αναπληρωτή  το  Σβουράκη Παναγιώτη,  εκπαιδευτικό  κλ.  ΠΕ11  του  ιδιωτικού  σχολείου  «Μαυροματάκη».

Δ)  Στις  περιπτώσεις  που  συζητούνται  θέματα  που  αφορούν  τους   ιδιοκτήτες  κέντρων  ξένων  γλωσσών  του  συλλόγου  καθηγητών – ιδιοκτητών   κέντρων  ξένων  γλωσσών  Ν. Χανίων  ορίζονται  οι:

1. Μαρακάκη – Μετζιδάκη  Ρουμπίνη,  ιδιοκτήτρια  Κέντρου  Ξένων  Γλωσσών  στο Ν. Χανίων  ως  τακτικό  μέλος

2. Παιδάκη – Βλαζάκη  Ελένη,   ιδιοκτήτρια  Κέντρου  Ξένων  Γλωσσών  στο Ν. Χανίων  ως  τακτικό  μέλος

3. Καραπατάκης  Αντώνης,  ιδιοκτήτης  Κέντρου  Ξένων  Γλωσσών   στο Ν. Χανίων  ως  αναπληρωματικό  μέλος.

Ε) Στις  περιπτώσεις  που  συζητούνται  θέματα  που  αφορούν  τους   ιδιοκτήτες  Φροντιστηρίων  Β/θμιας  Εκπ/σης  της  Ένωσης  Ιδιοκτητών  Καθηγητών  Φροντιστηρίων  Β/θμιας  Εκπ/σης  Ν. Χανίων ορίζονται  οι:

1. Γαλανάκη  Μαρία,  ιδιοκτήτρια  Φροντιστηρίου  Β/θμιας  Εκπ/σης στο Ν. Χανίων  ως  τακτικό  μέλος  με  αναπληρωτή  τον  Παττακό  Παναγιώτη, ιδιοκτήτη  Φροντιστηρίου  Β/θμιας  Εκπ/σης στο Ν. Χανίων

2. Αλυγιζάκη  Στέλλα,  ιδιοκτήτρια  Φροντιστηρίου  Β/θμιας  Εκπ/σης στο Ν. Χανίων  ως  τακτικό  μέλος  με  αναπληρωτή  τον  Μαυροματάκη  Δημήτριο, ιδιοκτήτη  Φροντιστηρίου  Β/θμιας  Εκπ/σης στο Ν. Χανίων.

2007-2010, Δ.Δ.Ε. Χανίων, Π. Θεοδώρου

Γιαμπουδάκη 32, Χανιά, Τ.Κ. 73134