Πρόσκληση σε Διημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού.

Το ΚΕΣΥΠ Χανίων, η Ένωση Γονέων του Δήμου Χανίων & η Περιφερειακή Ενότητα Χανίων-Τμήμα Δια βίου μάθησης Παιδείας & Απασχόλησης, εξαιτίας τους αυξημένου ενδιαφέροντος των μαθητών για τις σύγχρονες επαγγελματικές τάσεις, διοργανώνουν διημερίδα για τον επαγγελματικό προσανατολισμό. Η διημερίδα απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίων-Λυκείων, γονείς, νέους & νέες & κάθε ενδιαφερόμενο. Οι μαθητές θα έρθουν σε επαφή με επαγγελματίες & εκπαιδευτικά ιδρύματα ,ώστε να ακούσουν ,να ρωτήσουν , να ενημερωθούν & να πάρουν αποφάσεις που τους ταιριάζουν καλύτερα, ως προς την εκπαιδευτική & επαγγελματική τους διαδρομή.
H εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Πνευματικό Κέντρο στις 28 Φεβρουαρίου Σάββατο, από 18.00μ.μ. έως 21.30 μ.μ. και την Κυριακή 1 Μαρτίου από τις 11.00 π.μ. έως 14.30 μ.μ.

Δείτε την πρόσκληση με το πρόγραμμα και την αφίσα.