Επίσκεψη μαθητών Λυκείων του Ν. Χανίων στην 115 Πτέρυγα Μάχης.

Το Κέντρο Συμβουλευτικής & Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.) της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Χανίων, ύστερα από πρόταση – πρόσκληση του Διοικητή Σμήναρχου κ. Γερόλυμου Ιωάννη, της 115 Πτέρυγας Μάχης της Πολεμικής Αεροπορίας, καλεί τους μαθητές των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων του Ν. Χανίων που αρίστευσαν ή βραβεύτηκαν το σχολικό έτος 2013-14 να επισκεφτούν την Παρασκευή 21 Νοεμβρίου τις εγκαταστάσεις της Μονάδος στα πλαίσια της Εορτής των Ενόπλων Δυνάμεων.
Ο Διοικητής της 115 Πτέρυγας Μάχης, δίνει την ευκαιρία στους επισκέπτες μαθητές να χρησιμοποιήσουν τον εξομοιωτή πτήσης, στον οποίο εκπαιδεύονται οι Ιπτάμενοι Αξιωματικοί και να ζήσουν από κοντά την εμπειρία μια εικονικής πτήσης.
Παρακαλούμε τους Διευθυντές των σχολείων με την βοήθεια του ‘’Συνδέσμου καθηγητή με το ΚΕΣΥΠ’’ να ενημερώσουν τους δικαιούχους μαθητές και να τους διευκολύνουν στη συμπλήρωση της «Αίτησης-Δήλωσης ενδιαφέροντος μαθητή», η οποία θα γίνει ηλεκτρονικά στο παρακάτω σύνδεσμο:

όπου θα μπορούν να δηλώσουν την συμμετοχή τους από την Τετάρτη 12 έως και την Τρίτη 18 Νοεμβρίου.

Διαβάστε το σχετικό έγγραφο.