Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού & Συμπλήρωσης μηχανογραφικού. Κριτήρια επιλογής Σχολής – Σύνδεση Σχολών με Αγορά εργασίας & Επαγγελματικά δικαιώματα.

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Χανίων (ΚΕ.ΣΥ.Π.) διοργανώνει την Τρίτη 1 Ιουλίου, εκδήλωση Επαγγελματικού Προσανατολισμού, με σκοπό να ενημερώσει τους μαθητές Λυκείου και τους γονείς τους σε θέματα επιλογής σπουδών και σταδιοδρομίας.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της Συνεταιριστικής Τράπεζας Χανίων στις 18.00 μ.μ. Οι εισηγητές έχουν άμεση σχέση με την αγορά εργασίας, τα επαγγέλματα και τις τάσεις που διαμορφώνονται στην αγορά.

Δείτε το Πρόγραμμα με τις εισηγήσεις.
Μετά την ολοκλήρωση των εισηγήσεων θα απαντηθούν απορίες και ερωτήματα του κοινού.Afisa01072014-page-001