Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού & Συμπλήρωση μηχανογραφικού – Έξυπνες επιλογές , από το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.) της Δ/νσης Δ. Ε. Ν. Χανίων

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. διοργανώνει την Τετάρτη 19 Ιουνίου, εκδήλωση  Επαγγελματικού Προσανατολισμού, με σκοπό να ενημερώσει τους μαθητές Λυκείου και τους γονείς τους σε θέματα επιλογής σπουδών και σταδιοδρομίας. Ειδικότερα φέτος, λόγω του Σχεδίου Αθηνά, υπάρχουν νέα δεδομένα στον εκπαιδευτικό χάρτη των ΑΕΙ και  ΑΤΕΙ που οι μαθητές πρέπει να γνωρίζουν, ώστε να πάρουν όλες τις απαραίτητες πληροφορίες  για να διευκολυνθούν στις αποφάσεις τους για την επιλογή σπουδών και να συμπληρώσουν σωστά το μηχανογραφικό τους.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της Συνεταιριστικής Τράπεζας Χανίων στις 18.30 μ.μ. Οι εισηγητές  έχουν άμεση σχέση με την αγορά εργασίας, τα επαγγέλματα και τις τάσεις που διαμορφώνονται στην αγορά.

Μετά την ολοκλήρωση των εισηγήσεων θα απαντηθούν απορίες και ερωτήματα του κοινού .

Δείτε το Πρόγραμμα.