Ενημερωτική εκδήλωση για γονείς και μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου & Α΄ Λυκείου από το ΚΕΣΥΠ Χανίων

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Χανίων οργανώνει ενημερωτική εκδήλωση, τη Δευτέρα 22 Απριλίου, στις 19.00΄ το απόγευμα στη Συνεταιριστική Τράπεζα Χανίων, με θέμα :
«Ο δρόμος προς την Τριτοβάθια Εκπαίδευση & την αγορά εργασίας. Εκπαιδευτικές επιλογές μετά το Γυμνάσιο & την Α΄ Λυκείου».
Η εκδήλωση απευθύνεται σε γονείς και μαθητές ,οι οποίοι επιθυμούν να ενημερωθούν για τις εκπαιδευτικές διεξόδους σε επίπεδο Γενικών και Επαγγελατικών Λυκείων και για τις αντίστοιχες κατευθύνσεις ή ειδικότητες , τα επιστημονικά πεδία και την πρόσβαση στις Σχολές/Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Επίσης θα γίνει παρουσίαση των ειδικοτήτων των Επαγγελατικών Σχολών του Ν. Χανίων.

Δείτε το πρόγραμμα εδώ.