Ημερίδα ενημέρωσης για τις Στρατιωτικές, Αστυνομικές Σχολές και τις Σχολές της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (ΚΕΣΥΠ ) Χανίων σε συνεργασία με την 5η Μεραρχία Κρητών, το Ναύσταθμο Κρήτης, την 115 Πτέρυγα Μάχης, την Αστυνομική Διεύθυνση Χανίων και την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Χανίων οργανώνει ημερίδα ενημέρωσης των μαθητών που ενδιαφέρονται για τα Ένστολα Επαγγέλματα, την Δευτέρα 15 Απριλίου στις 11:30΄ το πρωί στην αίθουσα των πολιτιστικών εκδηλώσεων της Ιεράς Μητρόπολης Χανίων (Δεσποτικό)

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των Λυκείων να επιτρέψουν στους μαθητές της Γ΄ Λυκείου που με την υποβολή αίτησης- δήλωσής τους (18 Φεβρουαρίου- 5 Μαρτίου) έχουν εκφράσει την επιθυμία να είναι υποψήφιοι για τις Στρατιωτικές, Αστυνομικές Σχολές και τις Σχολές της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού να παρακολουθήσουν την ενημέρωση.

Η μετάβαση στο χώρο της ενημέρωσης να γίνει με τη συνοδεία καθηγητών ή (όπου ο αριθμός ενδιαφερομένων μαθητών είναι πολύ περιορισμένος) ατομικά. Την ενημέρωση μπορούν να παρακολουθήσουν και γονείς των μαθητών.

Σε όσους προσέλθουν ατομικά, θα δοθεί στο τέλος της ημερίδας βεβαίωση για την δικαιολόγηση των απουσιών τους.