Πρόσκληση σε συνάντηση των καθηγητών που εφαρμόζουν το ΣΕΠ στην Γ΄ Γυμνασίου.

Καλούμε τους συναδέλφους καθηγητές, που εφαρμόζουν το θεσμό του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού στη Γ΄ Τάξη των Γυμνασίων του Ν. Χανίων , σε συνάντηση, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2013 και ώρα 18:30΄ στα γραφεία του ΚΕΣΥΠ (οδός Κροκιδά 32).

Σκοπός της συνάντησης είναι η ενημέρωση των συναδέλφων για νέο πληροφοριακό υλικό και για νέες ιστοσελίδες και διαδικτυακές πύλες, που θα διευκολύνουν και θα ανατροφοδοτήσουν την εφαρμογή του ΣΕΠ στο σχολείο. Επίσης, λόγω των πολλών και σύνθετων ερωτημάτων που προκύπτουν σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού, προτείνουμε στους καθηγητές να συγκεντρώσουν γραπτά ερωτήματα και απορίες μαθητών, μέχρι την ημερομηνία συνάντησή μας, προκείμενου να απαντηθούν.

Δείτε το σχετικό έγγραφο.