Συμμετοχή ΕΠΑ.Λ. Κισάμου στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση- Athens Trade Fair 2013

Στα πλαίσια  της συνεργασίας του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. με το Σωματείο «Επιχειρηματικότητα Νέων (ΣΕΝ)/ JA Greece, υλοποιείται, κατά το σχολικό έτος 2012-13,από ΕΠΑΛ Κισάμου και συγκεκριμένα από τμήματα  της Β´ & Γ´ Λυκείου με υπεύθυνη καθηγήτρια την Χαντζιάρα Αικατερίνη,  πρόγραμμα Αγωγής Σταδιοδρομίας με θέμα «Εικονική Επιχείρηση». Το πρόγραμμα σχετίζεται με την ίδρυση, λειτουργία και ρευστοποίηση μιας μαθητικής εικονικής εταιρίας και βοηθά τους μαθητές να αναπτύξουν τις δεξιότητες τους και να κατανοήσουν τις βασικές λειτουργίες μίας επιχείρησης, την έννοια της επιχειρηματικότητας και της καινοτομίας, την παραγωγή και την προώθηση προϊόντος/υπηρεσίας και την σύνταξη επιχειρηματικού πλάνου.

Στα πλαίσια του προγράμματος διοργανώνεται Εμπορική Μαθητική Έκθεση «Trade Fair 2013″ που θα πραγματοποιηθεί  την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013 στο μη κερδοσκοπικό Ινστιτούτο Τεχνολογίας AIT (Athens Information Technology) στην Παιανία Αττικής 19 χλμ. Λεωφ. Μαρκοπούλου, από τις 10:00-14:30. Στο Διαγωνισμό της Εμπορικής Έκθεσης θα συμμετέχουν οι μαθήτριες Κάλια Αλυσσανδράκη και Μανωλία Μπονατάκη εκπροσωπώντας την ομάδα του σχολείου.

Δείτε εδώ την Πρόσκληση και το Πρόγραμμα της Έκθεσης.