Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Κισσάμου: “Επαγγελματικός Προσανατολισμός – Ο ρόλος της οικογένειας στις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές επιλογές των παιδιών”

Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Κισσάμου σε συνεργασία με τα Κέντρα των Δήμων Αποκόρωνα και Πλατανιά υλοποιούν στη διάρκεια του σχολικού έτους μηνιαίες διαδραστικές συναντήσεις «Σχολής Γονέων» με ελεύθερη είσοδο.

Την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου και ώρα 18.30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Κισσάμου πραγματοποιείται η δεύτερη συνάντηση της «Σχολής Γονέων» σε συνεργασία με το πρώην Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού της Β/θμιας εκπαίδευσης Χανίων και με θέμα: “Επαγγελματικός Προσανατολισμός – Ο ρόλος της οικογένειας στις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές επιλογές των παιδιών”. Εισηγήτρια θα είναι η Κοινωνιολόγος κα. Δεικτάκη Άννα, υπεύθυνη πρώην Κέντρου Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Πληροφορίες στο Κέντρα Κοινότητας του Δήμου Κισσάμου: τηλ. 2822031989 & 2822083105