Δωρεάν αθλητική προετοιμασία για στρατιωτικές σχολές και γυμναστικές ακαδημίες

Το Αθλητικό Γραφείο του Δήμου Χανίων ενημερώνει ότι θα ξεκινήσει δωρεάν πρόγραμμα προετοιμασίας αθλημάτων για μαθητές Γ΄ Λυκείου και αποφοίτους προηγούμενων ετών, οι οποίοι ενδιαφέρονται για την εισαγωγή τους σε Στρατιωτικές Σχολές και Σ.Ε.Φ.Α.Α., το διδακτικό έτος 2018-19.

Οι προπονήσεις θα πραγματοποιούνται από Καθηγητές Φυσικής Αγωγής στο Εθνικό Στάδιο Χανίων, καθημερινά από τις 14.15 έως τις 16.15. Το ακριβές πρόγραμμα προπονήσεων θα καθοριστεί ανάλογα με τις αιτήσεις των ενδιαφερόμενων.

Οι ενδιαφερόμενοι για να συμμετέχουν στο πρόγραμμα θα πρέπει να καταθέσουν στο Γραφείο Αθλητισμού στο Κλειστό Κλαδισού τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1) Αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

2) Ιατρική γνωμάτευση αποκλειστικά από Καρδιολόγο

3) Υπεύθυνη δήλωση του Ν 15/1986

4) Μια φωτογραφία ταυτότητας

Η προθεσμία κατάθεσης των δικαιολογητικών λήγει την Παρασκευή 30/11/18. Η έναρξη των προπονήσεων θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 3/12/18.