«Ανοικτή Ημέρα Γνωριμίας με το Πολυτεχνείο Κρήτης»-Ζήστε την εμπειρία της εκπαίδευσης Mηχανικών για μια ημέρα στο Πολυτεχνείο Κρήτης!

Το Πολυτεχνείο Κρήτης ανοίγει τις πόρτες του και σας προσκαλεί σε μια «Ανοικτή Ημέρα Γνωριμίας», την Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015 και ώρες 10.00–18.00 στην Πολυτεχνειούπολη, στην περιοχή Ακρωτηρίου Χανίων. Η Ανοικτή Ημέρα Γνωριμίας απευθύνεται σε όλες τις ηλικιακές ομάδες και έχει σα στόχο να ανακαλύψουν οι επισκέπτες, πώς λειτουργεί το Πολυτεχνείο Κρήτης καθημερινά.

Οι επισκέπτες, θα έχουν την ευκαιρία:

• να παρακολουθήσουν «ανοικτά μαθήματα» σε αμφιθέατρα, στην ειδικότητα μηχανικού που τους ενδιαφέρει
  • να δουν από κοντά τα πρόσφατα επιτεύγματα τεχνολογίας των εργαστηρίων των Σχολών του Πολυτεχνείου Κρήτης
  • να περιηγηθούν στην Πολυτεχνειούπολη και να γνωρίσουν τις εγκαταστάσεις με την βοήθεια εθελοντών φοιτητών
  • να συναντηθούν με το προσωπικό, τους καθηγητές και τους φοιτητές
  • να έλθουν σε επαφή με τις φοιτητικές ομάδες
  • να ενημερωθούν για τις υπηρεσίες που παρέχει το Πολυτεχνείο Κρήτης
  • να ανακαλύψουν ποια Σχολή του Πολυτεχνείου Κρήτης τους ενδιαφέρει

Ενημερωθείτε αναλυτικά για το πρόγραμμα,το χάρτη της Πολυτεχνειούπολης, συχνές ερωτήσεις και τα νέα της εκδήλωσης.

Οι Υπεύθυνοι του ΚΕΣΥΠ θα επισκεφτούν το Πολυτεχνείο,  μαζί με τα σχολεία και τους μαθητές της Γ” Λυκείου που δήλωσαν συμμετοχή  στην εκδήλωση.