Μήνας: Μαΐου 2014

Ενημέρωση μαθητών Εσπερινού Γυμνασίου Χανίων.

Οι Υπεύθυνοι του ΚΕΣΥΠ Χανίων θα επισκεφθούν, την Πέμπτη 15 Μαΐου και ώρα 7:30′ το απόγευμα , το Εσπερινό Γυμνάσιο Χανίων για ενημέρωση των μαθητών του στα πλαίσια της εφαρμογής του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού.

Υλοποίηση δράσης «Πάμε Γυμνάσιο…!» για τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο.

Το Κέντρο Συμβουλευτικής & Προσανατολισμού (ΚΕΣΥΠ), της Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Χανίων, στην προσπάθειά του να υποστηρίξει τους μαθητές των δημοτικών της ΣΤ’ τάξης, υλοποιεί για φέτος δράση με σκοπό την αρμονική προσαρμογή των μαθητών στα νέα σχολικά δεδομένα. Μετά από πρόσκληση…

Επίσκεψη στο 3ο ΓΕΛ Χανίων.

Οι Υπεύθυνοι του ΚΕΣΥΠ Χανίων θα επισκεφθούν, τη Δευτέρα 5 Μαΐου, το 3ο Γ.Ε.Λ. Χανίων  στα πλαίσια  εφαρμογής από μαθητές project, με θέμα τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.