1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ιστορίας με τίτλο «Ιστορία της Ευρώπης και του Κόσμου (20ος αιώνας)

Ο διαγωνισμός έχει στόχο να ενθαρρύνει τους/τις εφήβους να συμμετάσχουν σε ένα ευρύτερο διάλογο για την Ιστορία, εμβαθύνοντας στις έννοιες κοινωνική αλλαγή, κουλτούρα και εξέλιξη τεχνών και επιστημών. Η συμμετοχή είναι δωρεάν και προαιρετική και θα έχει εκ των προτέρων εξασφαλιστεί η σύμφωνη γνώμη γονέων και κηδεμόνων. Ο διαγωνισμός προτείνεται να διεξαχθεί στο Κέντρο Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος», στην οδό Πειραιώς 254 του Ιδρύματος Μείζονος Ελληνισμού το Σάββατο 13 Απριλίου 2019 στις 10:00.

Ο τόπος απονομής βραβείων και επαίνων είναι η Σχολή Μωραΐτη.
Οι αιτήσεις συμμετοχής των μαθητών/τριών θα πρέπει να συμπληρωθούν έως την
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2019 στη φόρμα συμμετοχής που θα βρείτε σε ηλεκτρονική μορφή στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
Κάθε φόρμα συμμετοχής περιλαμβάνει τα παρακάτω στοιχεία του διαγωνιζόμενου: Ονοματεπώνυμο, σχολείο, τάξη, τηλέφωνο, διεύθυνση σχολείου, τηλέφωνο σχολείου και email επικοινωνίας.
Για κάθε πληροφορία ή απορία μπορείτε να απευθύνεστε στο: KPapastathopoulou@moraitis.edu.gr (κ. Κική Παπασταθοπούλου και κ. Βουτσινά 2106795000)
Επισημαίνεται ότι η διεξαγωγή του εν λόγω Μαθητικού Διαγωνισμού θα πραγματοποιηθεί, εφόσον πληρούνται οι εξής προϋποθέσεις:

Διαβάστε το έγγραφο εδώ